APPLE MÜHENDİSLİK

.

Silo Otomasyon Sistemleri •PDF• •Print• •E-mail•

Firmamız uzman çalışanları ile çelik silo depolarının bilgisayar üzerinden kontrolünü ve kumandasını sağlayacak sistemin kurulumu ve devreye alınma işlerini büyük bir titizlik ile yapmaktadır.

Tüm fabrikanın izlenmesi bir bakışta sağlanır, kontrolü ise bir tane transfer seçim tuşuna basmakla başlatatıp otomatik olarak sıralı çalışması sağlanır. Bir çok bilgi bilgisayar ekranından izlenebilir. Bunların başında ...

 ·         Silo Bilgileri:Silo içerisine konulmuş olan ürünün adı, hangi müşteriye ait olduğu, hangi gemi ile geldiği ve silo içinde kaç ton ürün olduğu gibi bilgiler ekrandan izlenebilmektedir. Ürünün tipine göre silo değişik renklerle gösterilmektedir. Böylece operatöre daha belirgin bilgiler ve uyarılar verilerek hata yapmamasına yardım edilmektedir. 

·         Elevatorler, Konveyorlar ve Bandlar:   Durum bilgisi: Arıza durumu, Çalışıyor durumu, Hazırda bekleme durumu, Dönüş izleme*, Akım izleme*Komutlar: Manuelde Durdurma ve Çalıştırma, Otomatikte start verme ve durdurma.

 ·         Distribütörler:  Durum bilgisi: Arıza durumu, Çalışıyor durumu, Hazırda bekleme durumu, Akış Yönü animasyonel gösterimi.Komutlar: Manuelde yön seçimi, Otomatikte star verme ve durdurma. 

·         Kurutma, Eleme, Fan, Süpürme, Maize Sheller:  Durum bilgisi: Arıza durumu, Çalışıyor durumu, Hazırda bekleme durumu, animasyonel gösterimi.Komutlar: Manuelde Durdurma ve Çalıştırma, Otomatikte start verme ve durdurma.

 ·         Silo Dolu Boş bilgisinin gösterilimi.  
 

 

 

Scada ekranından manuel modun seçilmesi ile tüm sistem tek tek ilgili simgelere basılarak çalıştırılabilir bununla beraber otomatik modda sadece ürünün nerden nereye gönderileceği seçilmesi yeterlidir. Geri kalan tüm işlemler otomatik gerçekleştirilir.   

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi güzergahdaki distribütörler ve motorlu yönlendiriciler olması gereken yöne dönüşlerini otomatik olarak yaparlar ve tümünden “yönler hazır” sinyali gelmesi beklenir. Yönler hazır olunca otomatikman sondan başa doğru sırayla taşıma sistemi belirlenen süreler ile sırayla çalışmaya başlar.  Güzergah üzerinde çalışacak olan ama sırasını bekleyen ekipman sarı renk ile gösterilir. Çalışma sırası gelen ise yeşile döner ve akışın yönünde animasyonel hareket ile akışı ve yönünü gösterir.  

Termik hatası, devir bekçisi hatası gibi arıza durumları ilgili ekipmanda kırmızı yanıp sönerek operatöre hem görsel hemde sesli bir uyarı ile bildirilir. Arıza yapan üniteyi besleyen sistem zincirleme otomatikman durdurulur.Arızanın sebebi alarm sayfasındanda okunabilir. Bir bakışta tüm tesisin içinde arızaya giren bir elevator, bir  konveyor vb.. çok rahat ve kolay bir şekilde teşhis edilebilir.    

Sisteme raporlama sistemi ilave edilebilir. Hangi saatte hangi işlem nekadar süreyle gerçekleşti. Hangi saatte hangi arıza gerçekleşti gibi bilgiler raporlanabilir. 

Görüntünün büyük ekranda izlenebilmesi için 42” TV tercih edilebilir. Tüm sistem büyük bir ekrandan takip edilebilir.

 
You are here  :

Teknik Yardım

Keşif

Design template

Dökümantasyon

 

Forum

 Joomlart Forum