APPLE MÜHENDİSLİK

.

Boya Makineleri Otomasyonu •PDF• •Print• •E-mail•

 

Tunç Grup  -  Deniz Tekstil  San.ve Tic Ltd.Şti   Kumaş Boyama makineleri Revizyonu.

 30 adet kumaş boyama makinesi üzerinde bulunan eski tip kontrol cihazının sökülmesi ve yerine boya prosesini hızlandıran, üretimi ve boyama kalitesini arttıran kontrol sisteminin ilave edilmesi ile üretimde  %14 lük kapasite artışı gözlenmiştir.

 Kumaş boya makineleri Brazolli marka olup ham kumaş üzerinde kasar işlemleri, boya işlemleri, yıkama işlemleri gibi bir çok prosesin yapıldığı bir makinedir.

Bu prosesler tamamen  kumaşa ve boyaya bağlı olup çok değişiklikler göstermektedir. Klasik bir boya makinesinde 80 civarı farklı proses proramı yüklüdür.

O kumaşa veya boyaya uygun  programlar seçilip  bir sıraya dizilir ve uygulanır. Boyama işlemi ortalama komple 8 saatlik bir işlemdir. Bu esnada boyama işlemini etkileyen çok değişik yan etkiler söz konusu olabilir. Bazen küçük yanlışlar tüm kumaşı hurdaya çıkartabilir. Makinenin ve operatörün yaptığı işlemlerin saniye saniye kaydedilmesi, bir problem yaşandığı zaman problemin nedeninin bulunması ve giderilmesi açısından büyük önem kazanmaktadır.    

Bu revizyon ile  tüm makinelerin bir ana bilgisayardan takibi, o günkü programlarının gönderilmesi, makinenin ve operatörün yaptığı işlerin raporlanması, istenilen ve gerçekleşen proses grafiklerinin aynı anda karşılaştırılmalı gösterimi, geçici proses değişimleri için kolay programlama ve yüklenmesi bir tek kişi tarafından bilgisayar üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
You are here  :

Teknik Yardım

Keşif

Design template

Dökümantasyon

 

Forum

 Joomlart Forum