APPLE MÜHENDİSLİK

.

Yem Fabrikası Otomasyonu •PDF• •Print• •E-mail•

  

Tam otomatik yem fabrikası otomasyonu.

Sınırsız sayıda reçete bilgisayardan hazırlanabilir veya optimizasyon programından reçete import edilebilir. Hazırlanan reçeteler operatör ekranına düşer. Operatör veya kısım amiri günlük işlemler menüsüne gelerek iş emirlerini istenilen parti adetinde, istenilen oranda ve istenilen mamül silosunu işaretleyerek seçer ve iş listesine atar.

Bundan sonraki kısım tamam otomatik çalışmaya başlar. Gerekli ekipmanlar ve motorlar sırayla çalışmaya başlar. Tartım yapılmasına müteakip reçeteye göre hazırlanmış ürün otomatik olarak değirmen üzerinden veya direkt olarak miksere aktarılır. Değirmende yük (akım) kontrolü ile ürün geçişi sağlanır. Tüm parti miksere geldikten sonra yağı ve premix'i de miksere aktarılır ve akım kontrollü süre sayılmaya başlanır. Karıştırma süresi bitiminde mamül silosuna aktarım yapılır. Mamül silosundan paketlemeye gelen ürünler paketlenir ve sevke çıkartılır. Pelet yapılması durumunda karışımı yapılan hammaddeler peletleme makinesine ve oradanda paketlemeye aktarılır.

Tüm bu işemlerin yapılması esnasında her adım her tartım ve her reçete sisteme kaydedilir. İhtiyaç halinde kolaylıkla istenilen çeşit rapor çekilebilir.

Hammadde silolarında kalan ürün miktarı anlık bir şekilde izlenebilir. 

Tüm sistem tek bir bakışta izlenebilir.  Herhangi bir ünitede oluşan bir arıza yada anormal durum ekranda kırmızı renkte yanıp sönerek ve verilen sesli ikazla operatöre kolay bir şekilde gösterilir ve arızanın hızlı çözümü için operatörü yönlendirir.

Hangi ürünün tarıtıldığı, hangi motorun çalıştığı, hangi elevatör ve konveyorun çalıştığı gibi tüm ekipmanlar çalışma anında yeşil renk ve akış animasyonu ile kolayca izlenebilir.

  

 
You are here  :

Teknik Yardım

Keşif

Design template

Dökümantasyon

 

Forum

 Joomlart Forum